مشاورۀ مدیریت منابع انسانی با مدل های خارجی؟!

مشاور کیست؟
مشاوره خوب چیست؟
سازو کار مشاوره چیست؟
طی این سالها که با مشاورین در حوزه های مدیریت بویژه حوزه مشاوره منابع انسانی همراه بوده ام، اصطلاحات متعددی نظیر مربیگری، مسیر پیشرفت شغلی، مدیریت عملکرد و... شنیده ام. به صورت عملی که جلوتر رفته ایم، حس کردم که مفاهیم مذکور محفوظاتیست که در ذهن این عزیزان نقش بسته است.
حتی نتوانسته ام برای بهینه کاوی یکی از شرکتهایی که این دوستان مدلها و رویکردهای مذکور را در آن پیاده سازی کرده اند، مشاهده کنم. عموماً هم برخی از این دوستان، بدون سابقه اجرایی، متخصص در همه فرآیندها و زیرفرآیندهای این بخش می باشند: چه در مقام آموزش و چه در مقام اجرا.
در طول فعالیت حرفه ای نیز، به عنوان ارزیاب مدل جایزه ملی تعالی و جوایز دیگر(EFQM) بسیاری از شرکتهای مدعی را ارزیابی نموده ام؛ ولی  درواقعیت امر، علیرغم ارائه فهرستی از مشاورین مطرح، چیز عمیقی ندیده ام.

شاید راهکار این مقوله را بتوان در موارد زیر جستجو نمود:
۱-شناخت دقیق مساله توسط مشاور و سازمان
۲-بکارگیری راه حل متناسب با بلوغ شرکت
۳-ساده کردن مسائل
۴-مشاهده نمونۀ عملی کار انجام شده توسط مشاور در شرکتهای مشابه
۵-انجام کار به صورت پایلوت
۶-پرهیز از مدل زدگی
در نهایت بکارگیری تمام مدلهای خوب ارائه شده در دنیا نظیر مرسر، هی گروپ، تاورز واتسون و... نشانه موفقیت ما نیست. موفقیت ما در منابع انسانی رضایتی است که کارکنان در کف سازمان از خود بروز می دهند.
۳ لایک :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
پیامبر اکرم(ص) فرمودند: اگرکسی حتی یک برگه علمی از او در دنیا باقی بماند، در روز قیامت همان برگه حایل او در مقابل آتش جهنم خواهد بود.
اینجا مکانی است برای به اشتراک گذاشتن آنچه که در حوزه تخصصی مدیریت یاد می‌گیرم و به دیگران آموزش می‌دهم.
در صورت داشتن سؤال و یا نیاز به کمک، با من تماس بگیرید.
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان